Haber

Fatma Şahin İşçi Eyleminde Patronunu Övdü: “Adam da Üzgün”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentteki Şireci Dokuma Fabrikası’nda greve çıkan çalışanları, işverenlerini övdü.

Antep Başpınar Organize Sanayi Bölgesi’ndeki (OSB) Şireci Tekstil’de çalışan yaklaşık 2 bin personel yüzde 34’lük zammı kabul etmeyerek 8 Ağustos’ta işlerinden ayrıldı. Zam öncesi aylık 10 bin 850 lira maaş alan işçiler 15 bin 500 lira istiyor.

Ayrıca Birleşik Dokuma Dokuma ve Deri İşçileri Sendikası (BİRTEK-SEN) Genel Başkanı Mehmet Türkmen, Şireci Dokuma’nın işvereni Ahmet Şireci’nin şikayetçi olduğu gerekçesiyle tutuklandı.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bugün direnişte olan Şireci Dokuma personelini ziyaret etti.

Şahin, çalışanlara yaptıklarını. Konuşmasında işverenin övgüsüne aşırı doz binince garip bir durum ortaya çıktı. Şahin, “İşveren ve işçi baba oğul olduğu sürece sorun yok. Adam da üzgün” dedi.

Şahin’in konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

Bu (Ahmet Şireci), çocuklarınız okusun diye okullar yapan bir adamdır. Telefonla yapıyor… Niçin, yarın çocuklarınız Fatma Şahin olacak… Şehirde uyuşturucu sorunu var. AMATEM’i Şireci yaptı.

Allah aşkına insanları değerlendirirken… ‘En güzel camiyi babamın adına yaptıracağım başkanım’ dedi. Şireci dediğin adam bu.

Bu arada fitne işliyor… Dedikodu var. Patron baba oğul olduğu sürece çalışanla ilgili bir sorun yok.

Adam ‘Beni üzüyorlar’ diyor. (İşçiler ‘Bir bardak su vermiyor’ diye bağırdılar.) Bu olayların, yüksek enflasyonun, satın alma gücü paritesinin sebebi ne sizsiniz ne de Şireci.

Sayın Cumhurbaşkanımız iki yılda bu enflasyonu tek hanelere indirdiğinde bu sıkıntıların hiçbiri ortadan kalkmayacaktır. Biraz sabır.

İşte o anlar ⬇️

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu